Regulamin sesji fotograficznej

Niniejszy regulamin powstał, aby odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania. Każdy Klient otrzymuje link do niego przed sesją. Zapoznaj się z nim przed przyjściem na sesję fotograficzną, aby nasza współpraca była jasna i przyjemna.

Rezerwacja sesji

 1. Rezerwacji sesji dokonać można:
  – poprzez formularz kontaktowy na stronie www: https://sylwiaczarnocka.pl/kontakt/
  – lub wiadomość prywatną na fanpagu na Facebooku: https://www.facebook.com/Sylwia-Czarnocka-Fotografia
 2. Sesję należy rezerwować z jak największym wyprzedzeniem, by mieć pewność, że znajdziemy dogodny termin.
 3. Chętni na sesje muszą powierzyć mi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących informacji oraz realizacji usług.
 4. Warunkiem rezerwacji terminu jest wpłata zadatku w wysokości 100 zł na konto w ciągu 3 dni roboczych od ustalenia terminu.
 5. Brak zadatku jest równoznaczny z rezygnacją z sesji.
 6. Wpłacony zadatek jest bezzwrotny. W przypadku rezygnacji z sesji lub nie pojawieniu się, fotograf nie ma obowiązku zwrotu zadatku.
 7. Po dokonaniu rezerwacji zarówno klient jak i fotograf mają prawo do jednej zmiany terminu bez podania przyczyny.
 8. W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu zdjęć jeden raz ze względu na pogodę. Sesja odwoływana jest na godzinę przed ustalonym terminem w przypadku porywistego deszczu, wiatru bądź burzy. W przypadku choroby również uzgadniamy nowy termin.
 9. Przed wykonaniem sesji należy zdecydować o wybranym przez siebie pakiecie. Nie ma możliwości zmiany pakietu po sesji.

Sesja fotograficzna

 1. W zależności od rodzaju sesji, jest ona wykonywana w plenerze lub domu klienta.
 2. Klient oświadcza, że zapoznał się z portfolio Sylwia Czarnocka Fotografia oraz akceptuje styl wykonywania fotografii wraz ze sposobem ich obróbki.
 3. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku spóźnienia lub niemożliwości dotarcia proszę o uprzedzenie przynajmniej 60 minut przed umówioną godziną sesji. W przypadku spóźnienia odliczany jest czas poświęcony przeze mnie na sesję. Na sesję lifestyle, to ja dojeżdżam do domu Klienta.
 4. Na końcowy efekt zdjęć mają wpływ nie tylko humory modeli, ale też warunki pogodowe podczas sesji. A jeśli sesja odbywa się w domu to warunki oświetleniowe we wnętrzu.
 5. Podczas sesji fotograficznej obowiązuje zakaz fotografowania i nagrywania przez osoby trzecie telefonami komórkowymi i innymi urządzeniami.
 6. Każdy pakiet sesji można wykupić w formie voucheru prezentowego. Opłata za całość pobierana jest z góry. Ważność voucheru w 2021 roku to 6 miesięcy. Po tym terminie nie realizuję usługi i ona przepada. Na voucherze podana jest data ostatecznej realizacji bonu, nie umawiania na sesję.

Wybór ujęć i obróbka

 1. Fotograf polegając na swoim zmyśle estetyki dokona selekcji zdjęć według własnego uznania, które zostaną poddane autorskiej obróbce.
 2. Na podany adres e-mail otrzymacie link do galerii, która zawiera ujęcia wykonane na sesji. Ujęcia są poddane selekcji i wstępnej obróbce. Galeria służy do podglądu oraz wyboru ujęć w pakiecie.
 3. Klient ma 30 dni na wybór ujęć, po tym czasie fotograf ma prawo dokonać wyboru zdjęć według własnego uznania nie czekając na wybór klienta.
 4. Każde wybrane zdjęcie poddaję starannej obróbce graficznej*. W związku z tym całkowita finalizacja zamówienia może potrwać od 21 do 31 dni roboczych. Obróbkę rozpoczynam dopiero po uregulowaniu całości opłat (cena sesji + ewentualne ujęcia dodatkowe).
  *(obróbka nie zawiera korekty twarzy/ciała, wyszczuplenia, ingerencji w wygląd osoby fotografowanej, wklejania, doklejania elementów do zdjęcia, doklejania osób nieobecnych na sesji, usuwania znaczków na ubraniach).
 5.  Jest możliwość wykupienia dodatkowych ujęć spoza pakietu. Cena zależna jest od wybranego pakietu.
 6. Nie oddaję nieobrobionych zdjęć. Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć. Nie udostępniam surowych plików RAW
 7. Pliki od dnia wyboru przechowuję 1 rok. Po tym czasie są usuwane z moich dysków i nie ma możliwości ich odzyskania.
 8. Gotowe zdjęcia przekazuję w formacie .jpg, które są odpowiednie do wydruku w różnych formatach. Drugą wersję zdjęć przekazuję w rozmiarze przygotowanym do publikacji w Internecie, które opatrzone są moim logo.
 9. Nie zgadzam się na zmianę kadrowania zdjęć, nakładanie filtrów oraz jakiekolwiek modyfikacje dotyczące ostatecznego wyglądu wykonanej przeze mnie fotografii.

Płatność

 1. Płatność dokonywana jest najpóźniej w dniu wykonywanej usługi gotówką lub przelewem do dnia sesji. Bardzo proszę o przygotowanie wyliczonej kwoty, odliczając wpłacony wcześniej zadatek.
 2. Opłaty za ujęcia dodatkowe można dokonać przelewem na konto.
 3. Cena sesji obejmuje USŁUGĘ fotograficzną. Wysyłka odbitek firmą kurierską jest dodatkowo płatna i wynosi 15 zł.

Dane osobowe

 1. Klient musi wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych (imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu) w celu wykonania usługi. Dane te będą przetwarzane przez Fotografa oraz laboratorium fotograficzne. W każdej chwili Klient może zażądać informacji, gdzie są dane i zażądać ich usunięcia. Usunięcie wiąże się z zaprzestaniem usługi.
 2.  Informacja o przetwarzaniu Waszych danych znajduje się w Polityce Prywatności dostępnej na stronie: https://sylwiaczarnocka.pl/polityka-prywatnosci/
 3. Zależy mi na tym, abym miała możliwość pochwalenia się zdjęciami, które wykonałam. Jest to ważna część mojej pracy. Zdjęcia umieszczam na stronie internetowej, blogu i platformach społecznościowych, czasami w materiałach promocyjnych drukowanych – albumach, na ulotce papierowej. Każdy Klient może sam zdecydować czy zgadza się na upublicznienie swojego wizerunku przez fotografa. Decyzję o zgodzie możecie podjąć w dniu sesji lub po obejrzeniu galerii. Zgoda na udostępnianie wizerunku może zostać w każdej chwili cofnięta.

Dodatkowe wskazówki

 1. Przygotowanie strojów na sesje leży po stronie Klienta. Na rodzinną sesje lifestyle proponuję stonowane kolory i proste wzory, które będą pasować do wnętrza. Nie polecam ubrań, które mają jakieś nadruki, np jakiś napis czy ulubionego bohatera z bajki. Możecie przygotować 2-3 stylizacje i w razie potrzeby przebrać się. Jeśli macie wątpliwości czy Wasze stylizacje będą dobrze wyglądały na zdjęciach, zawsze możecie skonsultować wybór ze mną.
 2. Inspiracje na zestawy ubrań możecie znaleźć na stworzonej przeze mnie tablicy na Pinterest: https://pl.pinterest.com/czarnockasylvia/propozycje-ubra%C5%84/
 3. Na sesje lifestyle dobrze jest, gdy wstępnie posprzątacie mieszkanie, tj. poukładacie zabawki, pochowacie płyny z dużym logo, pochowacie ubrania do szafy, schowacie wystające kable, kartony, koce czy poduszki w wyraźnych jaskrawych kolorach. Często takie rzeczy wchodzą w kadr i odciągają uwagę od najważniejszej rzeczy na zdjęciu. Po sesji nie będzie możliwości usunięcia graficznie czegoś z kadru, dlatego warto o to zadbać i to pochować.
 4. Decydując się na sesję w plenerze trzeba pamiętać o tym, że plener to spotkanie z żywą przyrodą, tj. z owadami, zwierzętami, roślinami, wodą, błotem itp. Zabezpieczenie się np. przed kleszczami, komarami leżą po stronie Klienta. Jednocześnie przestrzegamy ogólnie przyjęte zasady bezpieczeństwa, gdy wybieramy się na łąkę czy do lasu.

Udział w sesji fotograficznej jest jednoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu.